Jolanta Młodecka

Nie jesteśmy sami, spełniamy nasze marzenia

Marianna Włodarska i Grażyna Kopczyńska . Fot. Jolanta Młodecka Marianna Włodarska i Grażyna Kopczyńska .
Jolanta Młodecka

Subicere znaczy dać, ofiarować, dotrzeć... Dotrzeć do tych, którzy sami sobie nie radzą, potrzebują pomocy drugiego człowieka.

Potrzebują pomocy drugiego człowieka, bo nie chcą być wykluczeni ze środowiska. Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Radziejowie powstało kilka lat temu.

Stowarzyszenie powstało po to, by objąć opieką niepełnosprawnych młodych ludzi, pod względem fizycznym wchodzących w dorosłe życie. Wypełniają lukę, jak powstaje, gdy młody, niepełnosprawny człowiek musi opuścić szkolną placówkę opiekuńczą i nie ma dokąd pójść.

Ogólnie życzliwości dla tego typu działań ze strony otoczenia nie brakuje, ale ich animatorzy liczą na konkretną pomoc. Starają się o dotacje, szukają różnych możliwości finansowania swej działalności tak, by nie liczyć wyłącznie na sponsorów. Na Jarmarku Adwentowym świąteczne ozdoby wykonane przez podopiecznych stowarzyszenia „Subicere” prezentowały ich mamy.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.