Nie gaszą już pożarów, ale nadal aktywnie działają

Czytaj dalej
Fot. archiwum osp
Alicja Kalinowska

Nie gaszą już pożarów, ale nadal aktywnie działają

Alicja Kalinowska

Andrzej Kujaczyński przez kolejnych pięć lat będzie pełnił funkcję prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplach (gmina Płużnica).

Tak zdecydowali druhowie podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego.

Chociaż członkowie jednostki w Czaplach już od kilkunastu lat nie ugasili choćby jednego pożaru, to jej członkowie nadal aktywnie działają. W dużej mierze dzięki historycznej sikawce, która w OSP znajduje się od samego początku, czyli od 1911 roku. Jest ona dumą druhów, którą chętnie prezentują na zawodach i pokazach. Są zapraszani na uroczystości, aby uświetnić je swoją obecnością. Ubiegły rok także był bogaty w takie wydarzenia. Mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego umiejętności czapelskich druhów mogli podziwiać podczas obchodów 140-lecia OSP Wąbrzeźno. Ochotników można było też zobaczyć podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, które w ubiegłym roku odbyły się w Bydgoszczy.

Reprezentacji Czapel nie zabrakło podczas powiatowych obchodów święta ratowników w Chełmnie. Spotkać ich można było także podczas zabezpieczenia trasy międzynarodowego wyścigu kolarskiego. Przedstawiciele jednostki wzięli także udział w pielgrzymce strażaków do Częstochowy.

Druhowie brali udział także w zawodach gminnych. Ich drużyna wywalczyła miejsce najgorsze, bo... tuż za podium.

Sikawkę można było podziwiać na krajowych zawodach w Śmiglu. Jak ten występ ocenia prezes jednostki? - Nasza sikawka nie należny do dużych, więc trudno w ćwiczeniach uzyskać dobry wynik czyli krótki czas podania wody. Jednak jeśli idzie o ocenę historyczną mundurów, wyposażenia i samej sikawki to jesteśmy w czołówce - mówi Andrzej Kujaczyński, prezes OSP w Czaplach.

Druhowie mają wiele planów na ten rok. Jednym z nich jest dobrze wypaść na zawodach gminnych, a później powiatowych. W tym roku strażacy chcieliby również zacząć remont starej remizy.

Podczas zebrania wybrano następujący skład zarządu: Andrzej Kujaczyński - prezes, Marian Sądowski - naczelnik, Marian Ingram - skarbnik, Bogdan Sosnowski - sekretarz, Marek Graduszewski - gospodarz i Dorota Wąż - członek zarządu.

W skład komisji rewizyjnej weszli: Szymon Kozłowski, Henryk Kowalik i Sławomir Magiera. Do zarządu gminnego zostali wybrani: Andrzej Kujaczyński i Marian Sądowski.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.