Katarzyna Piojda

Nie chcesz stracić dachu nad głową lub nawet życia, nie igraj z gazem!

Wybuch przy ul. Łowickiej w Bydgoszczy było słychać w niedzielę w promieniu kilku kilometrów. Służby pracowały na miejscu jeszcze wczoraj Fot. Dariusz Bloch Wybuch przy ul. Łowickiej w Bydgoszczy było słychać w niedzielę w promieniu kilku kilometrów. Służby pracowały na miejscu jeszcze wczoraj
Katarzyna Piojda

Jak zorientujesz się, że w domu ulatnia się gaz, nie wpadaj w panikę. Bo gdy wybuchnie panika, to najkrótsza droga do tego, że za chwilę wybuchnie też butla z gazem. I mogą być straty, także w ludziach.

- Z butli gazowej korzystamy od lat, bo nie mieliśmy wyboru, jak tylko gotować na gazie - mówi pani Hanna z Inowrocławia. - Jedna 11-kilogramowa butla kosztuje średnio 44 złote, a wystarcza nam na około dwa miesiące.

Gdy gaz się skończy, rodzina sama demontuje butlę, zawozi ją do dystrybutora, wymienia na nową. I tą nową montuje znowu sama, w domu. - Tylko wtedy, jak po raz pierwszy kupiliśmy butlę, fachowiec nam ją zamontował - opowiada kobieta.

Jak bezpiecznie korzystać z butli z gazem? Jakie są skutki niedzielnego wybuchu na ulicy Łowickiej w Bydgoszczy? Czytaj w dalszej częsci artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.