NFZ refunduje pacjentom zakup sprzętu medycznego. Sprawdź, na jakich zasadach

Czytaj dalej
Małgorzata Stempinska

NFZ refunduje pacjentom zakup sprzętu medycznego. Sprawdź, na jakich zasadach

Małgorzata Stempinska

3 marca zmieniły się zasady dotyczące np. refundacji pieluchomajtek, a także sprzętu do monitorowania glikemii i stomii. Dyżur na ten temat cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Mam dorosłą niepełnosprawną córkę. Czy mogę dostać refundację obuwia ortopedycznego dla niej? Zlecenie mam z 2 października 2017 roku.
Oczywiście, zlecenie nie utraciło ważności. Należy je dostarczyć lub przesłać do NFZ na adres: ul. Łomżyńska 33, 85-863 Bydgoszcz w celu potwierdzenia do realizacji. Wysokość refundacji jest uzależniona od rodzaju zaleconego obuwia i wynosi od 70 do 147 zł za jeden but.

Na karcie zaopatrzenia comiesięcznego mam zapisane wkładki urologiczne na rok. Karta jest ważna do maja tego roku. Co zrobić by dostać nową kartę?
Kiedy karta straci ważność, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po nowe zlecenie na kolejny miesiąc. Zlecenie takie proszę dostarczyć do Oddziału NFZ. Będzie ono potwierdzone. Wystawimy także nową kartę na kolejny rok.

Na Państwa pytania odpowiadała Monika Kamińska, kierownik działu zaopatrzenia w wyroby medyczne w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Bydg
Na Państwa pytania odpowiadała Monika Kamińska, kierownik działu zaopatrzenia w wyroby medyczne w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Bydgoszczy.

Co się zmieniło w refundacji dla osób z cukrzycą typu I?
Od 3 marca br. w ramach refundacji osoby z cukrzycą typu I korzystające z pompy insulinowej mogą dostać refundację na zbiorniki na insulinę (5 sztuk miesięcznie) w wysokości 31,50 zł miesięcznie. Dodatkowo pacjenci z nieświadomością hipoglikemii, ale tylko do ukończenia 26. roku życia, mogą otrzymać co miesiąc refundację na 4 sensory/elektrody do Systemu Ciągłego Monitorowania Glikemii (CGM-RT). Refundacja wynosi 420 zł. Poza tym ci pacjenci raz na osiem miesięcy mogą otrzymać refundację na transmiter (nadajnik) do Systemu Ciągłego Monitorowania Glikemii (CGM-RT) w kwocie 700 zł.

W dalszej części ekspert odpowiadał m.in. na pytania:

 • Jak można otrzymać balkonik z NFZ? Czy za darmo?
 • Dostałem receptę na okulary. Czy mogę dostać refundację na szkła?
 • Ile otrzymam refundacji na aparat do bezdechu?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.