Nękał i zastraszał. Został zatrzymany

Czytaj dalej
Fot. Artur Drozdak
Dariusz Nawrocki

Nękał i zastraszał. Został zatrzymany

Dariusz Nawrocki

31-letni mieszkaniec gminy Barcin od pewnego czasu nękał telefonami i SMS-ami mieszkankę powiatu inowrocławskiego.

- Był on tak wrogo nastawiony do kobiety, że próbował ją nawet zastraszać przyjeżdżając do miejsca jej pracy. Informował wówczas innych pracowników, że zrobi jej krzywdę - relacjonuje asp. sztab.Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Kobieta nie znała motywów działania mężczyzny. O wszystkim więc poinformowała policję. Kilka dni temu kobieta wraz z mężem przebywała w Kruszwicy. Spotkała tu swojego prześladowcę. Próbowała dowiedzieć się, dlaczego ją nęka.

- Ten niczego nie tłumacząc, niespodziewanie wyjął z samochodu kuchenny tasak i ruszył w kierunku małżeństwa grożąc, że ich pozabija. Schronili się oni w swoim samochodzie, w którym napastnik wybił tasakiem szybę, a następnie uciekł - dodaje pani rzecznik.

Wspólne działania policjantów z Barcina i Inowrocławia doprowadziły do zatrzymania 31-letniego mieszkańca gminy Barcin. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: stalkingu, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.

Policja wystąpiła do prokuratury i do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.