Nawet więzienie za licznika „kręcenie”. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało przepisy uderzające w nieuczciwych sprzedawców aut

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Sławomir Draguła

Nawet więzienie za licznika „kręcenie”. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało przepisy uderzające w nieuczciwych sprzedawców aut

Sławomir Draguła

Za pomniejszanie przejechanych kilometrów będzie można powędrować do więzienia na 5 lat. Dziś samochodowi kanciarze i ich pomocnicy są praktycznie bezkarni.

- Mamy do czynienia z plagą cofania liczników samochodów, które są wprowadzane na polski rynek, a takie zjawisko powoduje straty ludzi, którzy sądzą, że kupują auto ze znacznie niższym przebiegiem - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, prokurator generalny.

Liczniki cofane są nie tylko w pojazdach sprowadzanych z zagranicy, ale również w tych, kupowanych w polskich salonach i po latach użytkowania odsprzedawanych. - Tu reguły nie ma - mówi Opolanin handlujący samochodami i zwraca uwagę na inny problem.

W myśl projektowanych przepisów za „przekręcenie” licznika będzie grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.