Nawet droga dla furmanek wygląda lepiej

Czytaj dalej
Fot. nadesłane przez czytelnika
Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Nawet droga dla furmanek wygląda lepiej

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Czytelnik prosi burmistrza, aby zadbał o estetykę Stobna. Widok na wyjeździe nie przynosi chluby turystycznej gminie Tuchola.

Od razu trzeba zaznaczyć, że droga należy do powiatu. - Na zdjęciach uwieczniłem wyjazd ze Stobna drogą „asfaltową“ do Żalna - pisze Czytelnik.

- Rozumiem, że Zarząd Dróg Powiatowych nie ma funduszy na cały odcinek, ale na uporządkowanie tego bałaganu i na wylanie porządnego asfaltu na rogatkach wioski powinno znaleźć się wspólnie z gminą Tuchola pieniądze.

Nasz rozmówca przypomina, że niejednokrotnie włodarze mówili o partnerstwie, że gmina może dać pieniądze a powiat wykona daną inwestycję. I w tym przypadku pewnie takie rozwiązanie zdałoby egzamin. - Nie trzeba wcale dużych nakładów. Chodzi o poprawienie estetyki tego wyjazdu. Może jeden gospodarz jeździ tam ciągnikiem i rozjeżdża ten wyjazd, ale wygląda to koszmarnie. Asfaltu w ogóle nie widać - opisuje. - Moim zdaniem wystarczyłoby naprawić i wzmocnić brzegi asfaltu i jakieś niewielkie odwodnienie zrobić i wyjazd wyglądałby porządniej. Wkrótce zjawią się turyści. Miejscowość jest piękna, a tu taki „kwiatek“. Droga dla furmanek kiedyś lepiej wyglądała.

Dzwoniący dodaje, że ma dość patrzenia już na inwestycje, które oprócz ogromnego prospołecznego znaczenia mają przy okazji przynieść tylko dobry RR decydentom.

- Sprawa w tej wsi jest mi znana - mówi Bogdan Rytl z Zarządu Dróg Powiatowych w Tucholi. - Jest tam jeden gospodarz. Z jego posesji woda spływa na nasz pas drogowy. To błoto jest nanoszone na asfalt i faktycznie wygląda nieciekawie. Tam też jest droga gminna. Umówię się z kimś z gminy i podjedziemy. Podejmiemy jakieś decyzje.

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.