Naukowcy UKW wspólnie z kolegami z Francji nagrodzeni na międzynarodowych targach iCAN w Toronto

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Naukowcy UKW wspólnie z kolegami z Francji nagrodzeni na międzynarodowych targach iCAN w Toronto

Małgorzata Pieczyńska

Aplikacja, która analizuje stan emocjonalny ludzi. Czy to możliwe? - tak. Udowodnił to polsko-francuski zespół badawczy z naukowcami UKW w Bydgoszczy w składzie. Projekt zdobył złoty medal i nagrodę specjalną na Międzynarodowych Targach - International Invention and Innovation Competition iCAN 2021 w Kanadzie.

Nagrodzony zespół tworzą pracownicy Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: dr Krzysztof Tyburek, dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni oraz dr hab. Piotr Prokopowicz, prof. uczelni, z kolei ze strony francuskiej, czyli EFREI Paris: dr Catherine Marechal, dr Lamine Bougueroua oraz prof. Katarzyna Węgrzyn-Wolska, Polka z pochodzenia, na stałe mieszkająca we Francji, prorektor ds. badań naukowych w paryskiej uczelni EFREI.

Jak doszło do stworzenia aplikacji?

Jak działa aplikacja i jak doszło do jej stworzenia? Zapraszamy do lektury dalszej częśći artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.