Nauka i magia mają ze sobą bardzo wiele wspólnego

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(szs)

Nauka i magia mają ze sobą bardzo wiele wspólnego

(szs)

Rzeźbienie w lodzie, stworzenie chmury, eksperymenty z ciekłym azotem - tego wszystkiego można doświadczyć w Młynie Wiedzy.

Co ma wspólnego magia i nauka? Bardzo wiele, bo ten, kto pozna świat nauki, będzie mógł robić rzeczy magiczne. Stworzyć własną chmurę, rzeźbić w lodzie przy temperaturze, jaką mamy za oknem, a więc zdecydowanie nielodowej.

Niskimi oraz wysokimi temperaturami, właściwościami ciekłego azotu i innymi ciekawostkami ze świata nauki, który często przypomina świat magii, będą się mogli zająć ci, którzy dzisiaj pojawią się w namiocie rozstawionym obok toruńskiego Centrum Nowoczesności mieszczącego się przy ulicy Łokietka.

Zorganizowany tam piknik naukowy rozpocznie się o godzinie 10.30 i zakończy o godzinie 18. O godzinie 11 i 16 organizatorzy zapraszają na pokazy rzeźbienia w lodzie, natomiast o godz. 12, 13, 14, 15 i 17 - na pokazy kuchni molekularnej. Do niezwykłego namiotu przy Młynie Wiedzy będzie można wejść za darmo.

Takie atrakcje będę czekały we Młynie już dziś. Przyszłość zapowiada się równie interesująco. W ferie zimowe w Centrum Nowoczesności zostanie otwarta wystawa muzyczna.

- Będzie ona mówiła o dźwiękach, ale w taki nasz, bardzo interaktywny sposób - mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

W Młynie powstaną m. in. organy rurowe, na których będzie można grać klapkami. Będzie też można posłuchać muzyki zagryzając słomkę. - Normalnie nie będziemy słyszeli dźwięków, ale dotrą one do nas, kiedy w odpowiednim urządzeniu zagryziemy słomkę - mówi Monika Wiśniewska.

Brzmi to nieco tajemniczo i niezwykle? Cóż, w toruńskim Młynie Wiedzy nauka często chodzi z magią w parze.

(szs)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.