Nauczyciel z licencjatem nie zarabia najniższej krajowej

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Nauczyciel z licencjatem nie zarabia najniższej krajowej

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Żądamy spotkania z premierem - mówią związkowcy. Chodzi o wysokość podwyżek dla nauczycieli. Najmniej zyskają najmłodsi w zawodzie. Co miesiąc dostaną ok. 100 zł więcej.

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego wchodzi w życie od 1 kwietnia i wyniesie 5 proc. Tak przynajmniej twierdzi MEN, ponieważ związkowcy mają na ten temat zupełnie inne zdanie.

Podwyżka o 1,45 proc.

Jak podkreśla Sławomir Broniarz, prezes ZNP, w rzeczywistości podwyżka wyniesie znacznie mniej niż obiecuje MEN. „W związku z tym, że w roku bieżącym nie przewidziano wyrównania podwyżki wynagrodzeń od 1 stycznia 2018 r., faktyczna podwyżka wynagrodzeń w skali roku wynosić będzie 3,75 . Odliczając inflację szacowaną w roku 2018 na 2,3 proc. uzyskujemy podwyżkę wynagrodzeń nauczycielskich na poziomie 1,45 proc.” - pisze ZNP do minister Anny Zalewskiej.

- Podwyżki wyglądają mizernie - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes Oddziału ZNP w Bydgoszczy. Ile realnie wyniosą? Przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.