Nauczyciel na wsi stracił dodatki. Odczuwa to od stycznia

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Nauczyciel na wsi stracił dodatki. Odczuwa to od stycznia

Ewa Abramczyk-Boguszewska

„Otrzymaliście (...) pierwszą pensję w nowym roku? Sprawdźcie stan konta i paski wypłat! W niektórych miejscach nauczyciele otrzymali (...) wynagrodzenia niższe o 200, 150, 77 złotych...

Od 1 stycznia br. weszły w życie nowe przepisy, które likwidują część dodatków socjalnych przysługujących nauczycielom. Chodzi głównie o dodatek mieszkaniowy dla osób zatrudnionych w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców. - Dodatek mieszkaniowy był chyba od niepamiętnych czasów - mówi Jan Wach, wójt gminy Sicienko .

Dlaczego nauczyciele stracili pieniędzę? "To efekt odebrania dodatku mieszkaniowego, który otrzymywało ponad 180 tysięcy spośród nas” - apeluje ZNP na Facebooku. Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.