Nasze mosty między strachem a pewnością, że są bezpieczne

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Jakubczak
Marek Weckwerth

Nasze mosty między strachem a pewnością, że są bezpieczne

Marek Weckwerth

Po mostach i wiaduktach naszego regionu możemy jeździć bez obaw - zapewniają specjaliści. Tym pewniej, im wyższa jest ranga drogi, na której zbudowano przeprawę.

Obawy kierowców co do stanu technicznego mostów pojawiły się po tragicznej katastrofie na włoskiej autostradzie w Genui. Zawalenie ogromnego wiaduktu 14 sierpnia pociągnęło za sobą śmierć 43 osób. Wstępne ustalenia wykazały, że zawiniły skorodowane stalowe liny podtrzymujące jezdnie.

W jakiej "formie" są mosty w całym naszym regionie? Czy kierowcy mają się czego obawiać? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.