Nasze liceum stoi samorządnością

Czytaj dalej
Fot. III LO im. Królowej Jadwigi
(AB)

Nasze liceum stoi samorządnością

(AB)

Uczniowie III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu właściwie rozumieją idee samorządności. Wypadli najlepiej w ciekawym przedsięwzięciu bydgoskiej uczelni.

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy - w ramach projektu Inkubator Samorządności Uczniowskiej WSG - organizowała przez kilka tygodni cykliczne spotkania z samorządami uczniowskimi 9 szkół w naszym województwie. Wśród nich było III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Członkowie samorządów razem z opiekunami uczestniczyli w wykładach i warsztatach, poszerzających wiedzę na temat działania tejże instytucji.

Podczas konferencji w siedzibie WSG podsumowano projekt i wyniki działalności samorządów. Końcową ocenę poprzedził audyt przeprowadzony przez doc. Przemysława Ziółkowskiego, dyrektora Instytutu Nauk Społecznych WSG, który oceniał jakość pracy zarządów szkolnych samorządowców. W trakcie spotkania w III LO zapoznał się on z dokumentacją samorządu, stroną internetową szkoły, na której w zakładce „Samorząd Uczniowski”, znajdują się informacje dotyczące struktury SU, działalności i regulamin. Z uznaniem wyrażał się o efektach wysiłków licealistów, w tym o organizowanych przez nich cyklicznych imprezach i konkursach.

Jak się okazało, to właśnie uczniowie inowrocławskiej „Królówki” wypadli najlepiej w tej rozwijające rywalizacji i to właśnie oni mogą być dumni z najlepiej prosperującego Samorządu Uczniowskiego. Podczas wspomnianej konferencji, przedstawiciele samorządu III LO z opiekunem Romanem Burzyńskim otrzymali z rąk kuratora oświaty Jolanty Metkowskiej certyfikat najwyższych standardów oraz puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

- Odczuwam wielką radość z docenienia pracy naszych uczniów. To ważne, aby młodzi ludzie byli świadomi swoich praw i obowiązków. Nabyta dziś wiedza jest gwarancją silnego państwa jutro - podkreśla R. Burzyński.

Gratulujemy!

Autor: (AB)

(AB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.