Nasze drogi pękają w szwach, a będzie gorzej

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szozda
Marek Weckwerth

Nasze drogi pękają w szwach, a będzie gorzej

Marek Weckwerth

Ludzie giną na kujawsko-pomorskich drogach na potęgę. Jedną z przyczyn jest wzrastająca liczba pojazdów i co się z tym bezpośrednio wiąże - natężenie ruchu.

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły nienotowany od lat w naszym regionie wzrost liczby wypadków śmiertelnych. Do 4 marca zginęło 41 osób, a rany odniosło 144. Nie ma dnia, aby nie było kolejnych ofiar. Wczoraj rano na drodze wojewódzkiej nr 534w miejscowości Głowińsk koło Rypina doszło do śmiertelnego potrącenia 55-letniego rowerzysty. Citroen uderzył go od tyłu w trakcie wymijania z innymi pojazdami.

Na naszych drogach jest coraz więcej samochodów. Czy możemy jakoś zaradzić, aby nie było to powodem zwiększonej liczby tragedii? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.