Nasz „Sobieski” jest w czołówce szkół

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapinski
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Nasz „Sobieski” jest w czołówce szkół

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

II Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu na siódmym miejscu w województwie.

Czasopismo edukacyjne „Perspektywy” opublikowało Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Opracowując zestawienie, kapituła złożona m.in. naukowców i pedagogów brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach oraz ubiegłoroczne wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Jak wypadły grudziądzkie szkoły? W rankingu wojewódzkim liceów ogólnokształcących sklasyfikowano 50 szkół. Nasze Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego „zapracowało” na siódme miejsce w tym zestawieniu. Tym samym szkoła znalazła się wśród tych placówek, które uhonorowano tytułem „Srebrnej Szkoły 2016”.

- Tak wysokiego miejsca w rankingu liceów jeszcze nie mieliśmy. Bardzo się z tego cieszymy. Mamy silną pozycję w regionie. To zasługa uczniów i grona pedagogicznego. Trzeba było na to pracować wiele lat - podkreśla Małgorzata Tomaszewska, dyrektorka „Sobieskiego”.

Na 19. miejscu w wojewódzkim rankingu znalazło się z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Jak obie szkoły wypadły w skali całego kraju? „Sobieski” znalazł się na 166., a „Chrobry” na 418. lokacie.

Osobno kapituła „Perspektyw” sklasyfikowała szkoły techniczne. W tym przypadku dodatkowym kryterium, które miało wpływ na kształt list, były wyniki egzaminów zawodowych.

Podobnie jak w przypadku liceów, w wojewódzkim zestawieniu ujęto 50 placówek technicznych. Na ósmym miejscu rankingu uplasowało się technikum działające w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Inne grudziądzkie placówki ujęte w tym regionalnym rankingu to:

Co poza satysfakcją wynika z wysokiego miejsca w rankingu? Prestiż, który może mieć przełożenie na zainteresowanie absolwentów gimnazjów ofertą szkół wyższego szczebla. - Uczniowie przeglądają rankingi. Jest to jeden spośród wielu elementów, który wpływa na to, że wybierają tę, a nie inną szkołę. Choćby z tego powodu warto być w takich zestawianiach wysoko - dodaje dyrektor Małgorzata Tomaszewska.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.