Nasi specjaliści od warowni

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Nasi specjaliści od warowni

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Młodzież z Nowego sporo wie o gotyckich warowniach. W konkursie musieli się wykazać wiedzą, której nie ma w programach nauczania historii.

Konkurs wiedzy o gotyckich zamkach organizują stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz „Dom Warmiński”. Tym razem wzięło w nim udział 11 uczniów szkół podstawowych oraz 8 gimnazjalistów. - Konkurs ten jest o tyle trudny, że nie odnosi się bezpośrednio do materiału szkolnego, trzeba się do niego przygotować z literatury wskazanej przez organizatora - przyznaje Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań. Po sprawdzeniu odpowiedzi zwycięzcami okazali się Agnieszka Kuziemkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem oraz Karolina Grzemska z Publicznego Gimnazjum. Uczennice będą reprezentowały gminę Nowe w finale konkursu, który odbędzie się 10 czerwca 2016 w Olsztynie. - Wiedza, jaką przyswoili przyda się im podczas wyjazdu na żywe lekcje historii, które odbędą się w Kaliningradzie - dodaje samorządowiec. Jesienią ośmioro uczniów z Nowego, na zaproszenie stowarzyszenia „Polskie zamki gotyckie” oraz Muzeum Brama Frydlandzka z Kaliningradu, pojedzie na dwudniowy wyjazd, do obwodu kaliningradzkiego, na lekcję pod nazwą „Zamki dawnych Prus Wschodnich” oraz „Uzbrojenie rycerzy Zakonu Krzyżackiego”. Koszty pokrywają stowarzyszenie i gmina Nowe.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.