Nasi lepsi… do przerwy

Piotr Pubanzdzial.sportowy@pomorska.pl

Blisko punktów w 20. kolejce były nasze ekipy. LKS i Borowiak prowadziły z rywalami do przerwy, ale ostatecznie z parkietu schodziły pokonane.

Nadspodziewanie dobrze zagrali w Tczewie kęsowianie, którzy długimi minutami prowadzili z Samborem. Do przerwy LKS prowadził różnicą aż 5 goli, jednak miejscowi odrobili straty w końcówce meczu zwyciężając ostatecznie 38:35.

Bardzo ważny mecz przegrał beniaminek z Czerska. Borowiak spotkał się w Gdańsku z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, rezerwami Wybrzeża. Do przerwy podopieczni Piotra Frycy prowadzili jednym golem 18:17. Tej skromnej przewagi nie udało im się jednak utrzymać. Gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i zwyciężyli 39:36.

Następna kolejka odbędzie się w najbliższy weekend. Bo-rowiak w sobotę podejmie SMS II ZPRP Gdańsk, a LKS Kęsowo dzień później AZS UKW Bydgoszcz.

Sambor Tczew - LKS Kęsowo 38:35 (14:19)

Wybrzeże II Gdańsk - Borowiak Czersk 39:36 (17:18)

BOROWIAK: Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder, Kamil Landowski (w bramce) - Mateusz Konik (8 bramek), Filip Pruszak (7), Adam Dulny (6), Mateusz Łoński (5), Jan Buszek (5), Paweł Jakubowski (2), Paweł Moczadło (2), Maciej Jakubowski (1), Mateusz Lenz, Kajtean Wojciechowski, Dominik Szarafin, Błażej Pstrąg, Kamil Łukasik.

Mecze 21. kolejki

sobota: Borowiak Czersk - SMS II ZPRP (18.30), Energetyk Gryfino - Stal Gorzów, Cartusia Kartuzy - Wybrzeże II Gdańsk, Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo;

niedziela: LKS Kęsowo - AZS UKW Bydgoszcz (15), Szczypiorniak Olsztyn - Henri Lloyd Brodnica.

Pozostałe: Stal Gorzów - SMS II ZPRP 27:23 (15:13), Energetyk Gryfino - GKS Żukowo 21:33 (11:17), AZS UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 28:32 (17:14), Tytani Wejherowo - Szczypiorniak Olsztyn 33:33 (17:13), Henri Lloyd Brodnica - Cartusia Kartuzy 32:26 (15:10).

Autor: Piotr Pubanz