Nasi lekarze i farmaceuci wśród nominowanych do „Aniołów 2015”

Czytaj dalej
Fot. collegium medicum umk
Hanka Sowińska

Nasi lekarze i farmaceuci wśród nominowanych do „Aniołów 2015”

Hanka Sowińska

Trzech medyków i czterech farmaceutów z regionu zostało nominowanych do największej w Polsce nagrody przyznawanej przez pacjentów.

Nazwiska laureatów 4. edycji „Aniołów Medycyny” i „Aniołów Farmacji” poznamy jutro. W gronie 200 nominowanych, wybranych spośród ponad 12 tysięcy kandydatów, znaleźli się lekarze i farmaceuci z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Unisławia.

„Do tytułów zgłosili ich pacjenci, którzy w ten sposób wyrażają swoją wdzięczność za profesjonalną, troskliwą i ponadstandardową opiekę. Zgłaszając kandydatury - zarówno lekarzy, jak i farmaceutów, podkreślali wyjątkowe i empatyczne podejście do chorego” - czytamy na stronie Fundacji Anioły Medycyny i Anioły Farmacji.

W gronie nominowanych znalazła się prof. dr hab. n. med. Olga Haus, kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Klinicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, znakomita specjalistka w dziedzinie genetyki nowotworów.

Wśród stu nominowanych do tytułu „Anioł Medycyny” są jeszcze dwie lekarki z Bydgoszczy: Klaudia Bielska, lekarz rodzinny w NZOZ Przychodnia „Jachcice”, i Renata Heise, ordynat oddziału stacjonarnego w Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki.

Jedynym mężczyzną w damskim gronie nominowanych lekarzy jest dr n. med. Tomasz Nagala z Włocławka, internista.

Wśród stu nominowanych farmaceutów, na których oddano najwięcej głosów, znalazły się dwie bydgoszczanki: Katarzyna Klimkiewicz (apteka Libra) i Anna Poćwiardowska, (apteka Bajka), oraz Adelina Szczecińska, apteka Remedium w Unisławiu, i Katarzyna Ulatowska z apteki Panaceum w Toruniu.

Laureatów, spośród 200 nominowanych, wybiera Kapituła Honorowa. Przewodniczy jej prof. dr Jerzy Woy-Wojciechowski, prezes honorowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Podczas wręczania nagród w poprzedniej edycji prof. Woy-Wojciechowski mówił tak: „Pacjenci zgłaszają osoby, które są nie tylko profesjonalnymi farmaceutami i lekarzami, ale mają coś więcej - wielkie serce, dzięki któremu możemy ich nazwać aniołami”.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.