Nasi Czytelnicy to skarb! Pomoc płynie już kilka lat

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Nasi Czytelnicy to skarb! Pomoc płynie już kilka lat

Katarzyna Pomianowska

Redakcję „Pomorskiej” odwiedzili przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy. Przynieśli worki pełne nakrętek.

Uczniowie wspólnie ze swoimi bliskimi oraz nauczycielami zbierali je przez cały miniony rok. W sumie w akcję zaangażowało się ponad 100 osób.

- Postanowiliśmy przekazać je na rzecz chorej dziewczynki - zapewniali podczas wizyty w „Pomorskiej”.

Na ul. Przykop 49 zawitała pokaźna ekipa uczniów: Magda Przedziękowska, Anna Petla, Natalia Wrońska, Antoni Bartoszewski, Kamil Lewandowski, Mateusz Szafrański oraz Jerzy Ochlak, wychowawca z ZSS.

- Pomoc bliźnim, to coś, co nam - osobom niepełnosprawnym jest bardzo bliskie - mówili. - Jeśli tylko słyszymy, że można wesprzeć akcję - działamy. Zbiórka nakrętek przez „Pomorską” jest nagłośniona i nie było problemu, by szybko podjąć decyzję dokąd trafią zebrane przez nas nakrętki - dodaje Jerzy Ochlak, wychowawca z ZSZ.

Przypomnijmy, że od 2014 roku zbieramy plastik dla Alicji Ślażyńskiej (wcześniej od 2010 r. przez blisko dwa lata przekazywaliśmy go dla Martynki Grabowskiej, później dla Martynki Karbowskiej).

U Alicji (obecnie ośmioletniej dziewczynki) już w 10 miesiącu życia wykryto padaczkę i stwierdzono opóźnienie rozwoju psychomotorycznego i ruchowego. Od początku naszej akcji dla Ali - udało się przekazać ponad 2 tony plastiku i ponad 4,5 tony makulatury. Wartość tej pomocy to ponad 2 tys. 600 złotych (to wartość połowy turnusy rehabilitacyjnego Alicji).

Uczniowie z ZSS przynieśli do nas kolejne 100 kg. plastiku. - Nadal będziemy go zbierać, bo już się przyzwyczailiśmy, że odkręcając nakrętkę - zamiast do śmietnika wyrzucamy ją do specjalnych pojemników - zapewniają.

Też chcecie wspomóc zbiórkę? Plastik można dostarczać do redakcji „Pomorskiej”, ul. Przykop 49 w Brodnicy (warto wcześniej zadzwonić tel. 56 498 48 77).

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.