Narysowali, jak widzą Wielkanoc w domach

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Narysowali, jak widzą Wielkanoc w domach

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Tucholska biblioteka rozstrzygnęła konkurs pt. „Wielkanoc w moim domu“. Wpłynęło ponad siedemdziesiąt prac i można je oglądać do 22 kwietnia.

W bibliotece podsumowano konkurs plastyczny o nadchodzących świętach. Nadesłano na niego 72 prace i oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III nadesłali 45 prac, klas IV-VI -16, gimnazjaliści i szkół średnich dostarczyli po pięć prac. Była także jedna praca osoby dorosłej.

Konkurs był przeznaczony był dla osób z gminy Tuchola. Oceny dokonało jury w składzie: Małgorzata Obuchowska, plastyk i przewodnicząca jury, Ewelina Giersz-Lebioda, grafik-plastyk, Grażyna Zielińska-Woźna, pracownica biblioteki i sekretarz jury. - Mieliśmy okazję wejść w świat dziecięcej wyobraźni, nagradzając prace samodzielnie wykonane przez uczestników - stwierdzili oceniający.

W najmłodszej kategorii nagrody otrzymali Agata Palkowska, kl. I, Adrian Krużyński z kl. II obydwoje z SP nr 3, Dominika Baturo z kl. III z SP nr 1, Martyna Drejasz z kl. I z SP nr 5, Anna Pozorska z kl. I w SP w Stobnie, Julia Gwizdała z kl. I, Miłosz Kania z kl. III i Tomasz Talaśka z kl. III z SP w Kiełpinie, Natalia Karasek z kl. I i Monika Karasek z kl. II z SP w Legbądzie.

W kategorii klas IV-VI nagrodzono Karola Ortmanna, Paulinę Dudę i Alana Statkiewicza wszyscy z kl. IV z SP w Stobnie. Mateusza Drelicha z kl. V, Maję Jankowską z kl. VI i Julię Stachowicz z kl. VI z SP nr 5.

Nagrody trafiły także do gimnazjalistów - Adriana Kosiedowskiego z kl. Ib i Martyny Narloch z kl. Ia - obydwoje z Gimnazjum nr 2 w Stobnie, Aleksandry Peplińskiej z kl. III, Emilii Rybickiej i Moniki Łyczywek z kl. III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Ze szkół średnich nagrody dostały - Martyna Rytlewska z kl. IV, Ewelina Bugajska z kl. II, Karolina Karnecka z kl. II, Daria Kiełpińska z kl. II i Ewelina Pozorska z kl. II - wszystkie z ZSLiT w Tucholi. Nagrodzono także Justynę Wojciechowską z Tucholi.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 22 kwietnia w bibliotece. Po tym terminie należy prace odebrać. - Zapraszamy do obejrzenia - zachęcają organizatorzy.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.