Narodowcy z Bydgoszczy obawiają się rodzin uchodźców [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Maciej Myga

Narodowcy z Bydgoszczy obawiają się rodzin uchodźców [wideo]

Maciej Myga

Większość bydgoskich radnych jest za przyjęciem rodziny uchodźców i kilku sierot z Aleppo. Wczoraj zaprotestowała Młodzież Wszechpolska.

Radni pozytywnie potraktowali petycję stowarzyszenia „Ster na demokrację”, które (także w innych miastach) zachęca samorządy do przyjmowania uchodźców. „Widząc dramatyczne położenie ludności cywilnej w Aleppo, szczególnie dzieci, przy akceptacji Rady Miasta, jestem otwarty na podobne działania w przypadku uchodźców z tego miasta” - napisał w swoim stanowisku prezydent Rafał Bruski.

Podobnie zareagowali rajcy zasiadający w komisji rodziny. Od głosu wstrzymał się jej wiceprzewodniczący - Mirosław Jamroży z 
PiS, podkreślając, że na osiedlenie się w Polsce czekają także nasi rodacy ze wschodu Europy. Przypomnijmy tylko, że temat wywołał znacznie gorętsze reakcje podczas grudniowej sesji Rady Miasta, kiedy przedstawiciele PiS mówili o „prowokacji”.Tymczasem wczoraj swoją petycję w ratuszu złożyli przedstawiciele bydgoskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej. - Jest ona odpowiedzią na 
pismo stowarzyszenia „Ster na demokrację” - mówi Michał Goliński, prezes koła. - Naszym zdaniem radni bezkrytycznie zgadzają się na tę propozycję. Zaczyna się od małej grupki uchodźców z innego kręgu cywilizacyjnego, a efektem jest brak kontroli i takie wydarzenia, jak zamachy w Europie Zachodniej - dodaje Goliński.

Zdaniem działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, zgoda radnych na przyjęcie uchodźców z Aleppo to „prztyczek w nos” dla PiS i środowisk narodowych lub eksperyment... - Który może się źle skończyć - kończy prezes bydgoskiego koła MW.

Maciej Myga

Kieruję bydgoskim subregionem Gazety Pomorskiej. W swoich artykułach poruszam tematy polityczne, społeczne oraz kryminalne. Jestem również redaktorem prowadzącym tzw. papierowe wydanie miesięcznika "Nasze Miasto Bydgoszcz".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.