Naprawę usterek w Toruniu zakończą jeszcze w grudniu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(szs)

Naprawę usterek w Toruniu zakończą jeszcze w grudniu

(szs)

Dworzec Główny został udostępniony podróżnym blisko miesiąc temu. Obecnie prowadzone są jeszcze drobne prace wykończeniowe.

- Stoję właśnie przed wejściem na Dworzec Główny od strony ulicy Kujawskiej. Mam przed sobą plan stacji, na którym wszystko jest zaznaczone na odwrót, jakby ten plan miał się znajdować przy ulicy Podgórskiej - mówi pan Sylwester, mieszkaniec Torunia. - Pasażerów szukających właściwych peronów taki plan może wprowadzić w błąd.

Rzeczywiście, ktoś najwyraźniej nie zwrócił na to uwagi. Co ciekawe, przy wejściu do tunelu po stronie ulicy Kujawskiej wisi dokładnie taki sam plan.

Toruński Dworzec Główny został oficjalnie otwarty niemal miesiąc temu. Wokół budynków i na peronach nadal jednak można spotkać ekipy budowlane, które przeprowadzają naprawę drobnych usterek. Na wyświetlaczach z informacjami o przyjazdach i odjazdach pociągów wciąż pojawiają się komunikaty o tym, że trwa test systemu. Podróżni powinni więc nasłuchiwać komunikatów.

- Zostały jeszcze pewne detale, pracujemy wspólnie z wykonawcą nad ich dopieszczeniem - mówi Marcin Maksim, dyrektor magistrackiego Wydziału Inwestycji i Remontów. - Mam nadzieję, że do końca grudnia wszystkie usterki zostaną usunięte i będziemy mogli się z wykonawcą rozliczyć.

Dworzec Główny w ekspresowym tempie wyremontowała toruńska firma Fijałkowski i Ska. Toruńska stacja obsługuje ponad dwa miliony pasażerów rocznie.

(szs)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.