Nalot posłów PiS na Inowrocław. Brejza: - To najście!

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Nalot posłów PiS na Inowrocław. Brejza: - To najście!

Dariusz Nawrocki

Posłowie PiS przyszli do inowrocławskiego ratusza bez zapowiedzi. Z kamerą telewizyjną za plecami. Zadają pytania, żądają szybkiej odpowiedzi. - Korzystamy ze swoich uprawnień - tłumaczą.

Posłowie PiS pojawili się we wtorek w kilku urzędach w Polsce. Byli między innymi w Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Inowrocławiu. "Proszą o dokumenty dotyczące na przykład różnych umów, nagród, delegacji. Chcemy zobaczyć transparentność działań administracji samorządowej" - napisała na tweeterze Beata Mazurek, rzecznik PiS. Potem w mediach tłumaczyła, iż "samorządy rządzone przez PO nie słyną z przejrzystości".

- Chociaż nie jest to sezon na szopki, to politycy PiS zdecydowali się dziś na taką inscenizację - skomentował tę akcję rzecznik PO Jan Grabiec. Na konferencji prasowej przekonywał, że jest to odpowiedź PiS-u na odkrytą przez posła Krzysztofa Brejzę afera związaną z nagrodami wypłacanymi w rządzie.

Dlaczego na liście do poselskiej kontroli pojawił się też Inowrocław? Czego chcieli dowiedzieć się posłowie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.