Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Najwyższa ligowa wygrana TKM Włocławek [tabela]

Mateusz Krawiec (z piłką) był najskuteczniejszym graczem TKM w zwycięskim pojedynku z Obrą Kościan. Fot. Wojciech Alabrudziński Mateusz Krawiec (z piłką) był najskuteczniejszym graczem TKM w zwycięskim pojedynku z Obrą Kościan.

Czwarte zwycięstwo w drugoligowych bojach odnieśli koszykarze TKM opuszczając dzięki temu ostatnią pozycję w tabeli.

W pierwszym sezonie występów koszykarze TKM na własnym parkiecie wygrali poprzednio raz, pokonując Deckę Pelplin 71:69. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Kożana podejmowali Obrę Kościan.

Poza kilkoma minutami w pierwszej i drugiej kwarcie gdy goście doprowadzali do remisu spotkanie toczyło się pod dyktando zespołu włocławskiego. Goście w drugiej kwarcie zdołali odrobić większość strat, a dwupunktowa różnica mogła być zapowiedzią sporych emocji w drugiej części pojedynku.

12Basket Piła16201137-1356

Wrażenie to minęło po niespełna trzech minutach drugiej odsłony. Gospodarze zaczęli bronić zdecydowanie lepiej nie pozwalając przyjezdnym na zdobycie przez blisko trzysta sekund punktu. Sami grali w tym czasie konsekwentnie w ataku starając się wyprowadzić na rzutową pozycję Mateusza Krawca. Jeden z najbardziej doświadczonych graczy zespołu trzykrotnie trafił z dystansu, punkty dorzucił też Kamil Hanke i przewaga TKM wzrosła. Odebrało to przyjezdnym chęć do gry, a w ostatniej kwarcie wyraźnie widać było, że również gospodarzom nie zależy na forsowaniu tempa.

TKM Włocławek - Obra Kościan 69:55

Kwarty: 23:15, 17:23, 22:10, 7:7
TKM: Krawiec 23 (5), Hanke 15 (3), Warszawski 12, Marchlewski 10, Sołtysiak 5 - Drozdowski 2, Kłódkowski 2, Frontczak, Chojnacki, Matusiak, Wronkowski, Ćwikliński.