Najwięcej żywności trafia do kosza w święta i zaraz po nich

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Małgorzata Stempinska

Najwięcej żywności trafia do kosza w święta i zaraz po nich

Małgorzata Stempinska

Najwięcej żywności trafia do kosza w święta i zaraz po nich. Tylko podczas Wielkanocy marnujemy o 30 proc. więcej jedzenia niż w pozostałych miesiącach. Nowa ustawa ma temu przeciwdziałać.

Pani Monika z Bydgoszczy mówi wprost: - Na zakupy do marketu idę z listą. To ma mnie dyscyplinować, bym nie kupiła za dużo. Niestety, nie zawsze mi to wychodzi. Zdarza mi się kupić w promocji więcej jogurtów, wafelków dla dzieci, opakowań sera czy wędliny w plastrach. Potem przegapię terminy ważności. W efekcie część tego jedzenia trafia do kosza - opowiada Czytelniczka.

Przyznaje, że najwięcej jedzenia wyrzuca po Gwiazdce czy Wielkanocy. - Wciąż pokutuje u nas zasada: Zastaw się, a postaw się. Przecież na stole podczas świąt niczego nie może zabraknąć. Niestety, potem nie ma kto dojeść sałatek, pasztetów, wędlin czy ciasta - słyszymy.

Z danych Federacji Polskich Banków Żywności wynika, że do wyrzucania żywności przyznaje się 35 proc. Polaków. Dlaczego to robimy? Co możemy z nim zrobić? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.