Najważniejsze jest być człowiekiem i słuchać ludzi [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Najważniejsze jest być człowiekiem i słuchać ludzi [wideo]

Aleksander Knitter

Piątek był szczególnym dniem dla tucholskich policjantów. Mogli na chwilę zapomnieć o trudnej służbie i obchodzić swoje święto.

Zastępca komendanta wojewódzkiego Mirosław Elszkowski podziękował tucholskim policjantom za ich pracę oraz wręczył jedenaście awansów oraz wyróżnienia. W dniu ich święta.

Z tej okazji życzenia popłynęły z ust samorządowców, przedstawicieli innych służb mundurowych, nadleśnictw czy prokuratury. Wszyscy oni dziękowali za współpracę, ale też za codzienną pracę policjantów dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Słowa uznania mundurowi z Tucholi usłyszeli też z ust zastępcy komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy Mirosława Elszkowskiego.

- Poprawiające się statystyki są ważne, ale to miara dla nas i dobrze, że dziś było o nich krótko. Najważniejsze, by policjant był człowiekiem dla mieszkańców i by słuchał, co może zrobić, by było lepiej. Tak się dzieje w Tucholi - powiedział Mirosław Elszkowski.

Swoim policjantom za cały zeszły rok podziękował komendant Krzysztof Bodziński. Jak powiedział, na szczęście w Tucholi nie było żadnych spektakularnych zdarzeń. - Mogliśmy więc pracować rytmicznie i solidnie, co przełożyło się nie tylko na spadek przestępczości, ale też na poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców - powiedział komendant Krzysztof Bodziński.

Podziękował też raz jeszcze za nową komendę, która otworzyła nowy etap w pracy policjantów i pozwoliła im - dzięki lepszym warunkom pracy - na jeszcze skuteczniejsze działanie. Wkrótce policjanci doczekają się też lepszej drogi dojazdowej do swojej siedziby.Na wyższe stopnie awansowało jedenastu policjantów. Na stopień aspiranta sztabowego -Arkadiusz Cyls, Marek Michalak, Dariusz Pollok i Krzysztof Wyszomrski. Na starszego aspiranta - Monika Klepin i Marek Szóstak. Awanse na młodszych aspirantów odebrali Justyna Janiak, Robert Jastrzębski, Tomasz Kuffel i Mariusz Kulczyk. Starszym sierżantem został Bogdan Drejasz.

Warto odnotować jeszcze podziękowania dla dwóch policjantów za 25 lat służby. Takim doświadczeniem zawodowym mogą pochwalić się Ireneusz Gransicki i Dariusz Zaremba, a 20-letni staż mają już Marek Michalak i Waldemar Suszek.

Wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymało troje policjantów: Monika Klepin, Wojciech Galiński oraz Jakub Koniarski.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.