Najważniejsze jest być człowiekiem i słuchać ludzi [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Najważniejsze jest być człowiekiem i słuchać ludzi [wideo]

Aleksander Knitter

Piątek był szczególnym dniem dla tucholskich policjantów. Mogli na chwilę zapomnieć o trudnej służbie i obchodzić swoje święto.

Zastępca komendanta wojewódzkiego Mirosław Elszkowski podziękował tucholskim policjantom za ich pracę oraz wręczył jedenaście awansów oraz wyróżnienia. W dniu ich święta.

Z tej okazji życzenia popłynęły z ust samorządowców, przedstawicieli innych służb mundurowych, nadleśnictw czy prokuratury. Wszyscy oni dziękowali za współpracę, ale też za codzienną pracę policjantów dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Słowa uznania mundurowi z Tucholi usłyszeli też z ust zastępcy komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy Mirosława Elszkowskiego.

- Poprawiające się statystyki są ważne, ale to miara dla nas i dobrze, że dziś było o nich krótko. Najważniejsze, by policjant był człowiekiem dla mieszkańców i by słuchał, co może zrobić, by było lepiej. Tak się dzieje w Tucholi - powiedział Mirosław Elszkowski.

Swoim policjantom za cały zeszły rok podziękował komendant Krzysztof Bodziński. Jak powiedział, na szczęście w Tucholi nie było żadnych spektakularnych zdarzeń. - Mogliśmy więc pracować rytmicznie i solidnie, co przełożyło się nie tylko na spadek przestępczości, ale też na poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców - powiedział komendant Krzysztof Bodziński.

Podziękował też raz jeszcze za nową komendę, która otworzyła nowy etap w pracy policjantów i pozwoliła im - dzięki lepszym warunkom pracy - na jeszcze skuteczniejsze działanie. Wkrótce policjanci doczekają się też lepszej drogi dojazdowej do swojej siedziby.Na wyższe stopnie awansowało jedenastu policjantów. Na stopień aspiranta sztabowego -Arkadiusz Cyls, Marek Michalak, Dariusz Pollok i Krzysztof Wyszomrski. Na starszego aspiranta - Monika Klepin i Marek Szóstak. Awanse na młodszych aspirantów odebrali Justyna Janiak, Robert Jastrzębski, Tomasz Kuffel i Mariusz Kulczyk. Starszym sierżantem został Bogdan Drejasz.

Warto odnotować jeszcze podziękowania dla dwóch policjantów za 25 lat służby. Takim doświadczeniem zawodowym mogą pochwalić się Ireneusz Gransicki i Dariusz Zaremba, a 20-letni staż mają już Marek Michalak i Waldemar Suszek.

Wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymało troje policjantów: Monika Klepin, Wojciech Galiński oraz Jakub Koniarski.

Aleksander Knitter

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.