Najpierw World Grand Prix, a potem Euro [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
KW

Najpierw World Grand Prix, a potem Euro [wideo]

KW

- To będzie największa impreza sportowa w naszym mieście o randze światowej - mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka o World Grand Prix.

Turniej odbędzie się w Hali Mistrzów w dniach 10-12 czerwca. Rywalkami polskich siatkarek będą Argentynki, Kenijki i Portorykanki.

- Bardzo się cieszę, że nasza odmłodzona i przebudowywana reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Nawrockiego będzie miała przyjemność grać w nowoczesnej hali - mówił Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podczas uroczystego parafowania umowy z gospodarzem Włocławka. - Dziękuję panu prezydentowi, jego współpracownikom za zaangażowanie w promowanie siatkówki. Nie ukrywam, że znam prezydenta z prac sejmu poprzedniej kadencji. Graliśmy razem w piłkę nożną. Wiem, że pan prezydent jest też wielkim fanem koszykówki, tym bardziej cieszę się, że zdołałem go przekonać również do siatkówki, bo pan prezydent jest po prostu człowiekiem sportu - dodał.- To będzie największa impreza sportowa we Włocławku o randze światowej, takiej jeszcze u nas nie było. Transmisje Polsatu Sport będą przekazywane nie tylko do Polski, ale także do wielu krajów Europy i świata, co mnie jako prezydenta miasta szczególnie cieszy. Transmisje będą poprzedzone spotami reklamowymi poświęconymi Włocławkowi i trudno wyobrazić sobie lepszą promocję niż promocję poprzez sport - powiedział Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Wspólnymi siłami zorganizujemy specjalną strefę kibica, w której na telebimie zobaczyć będzie można rywalizację w Hali Mistrzów, a ostatniego dnia turnieju dodatkowa atrakcja, czyli mecz piłkarskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy rozgrywanych we Francji [z Irlandią Północną - dod. red.].

- World Grand Prix poprzedzi piękne wydarzenie z udziałem dzieci i młodzieży, czyli finał makroregionalny Volleymanii. Odbędzie się na zielonych terenach wokół Hali Mistrzów, która tym razem będzie służyć, jako centrum logistyczne turnieju, w którym udział wezmą 24 drużyny z północnej Polski - poinformował Ryszard Ciężki, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. - Orlik Volleymania to jedyny turniej, w którym grają zespoły złożone z dziewcząt i chłopców, a mecze odbywają się na podłożu naturalnym, na trawie. We Włocławku zagramy w weekend poprzedzający World Grand Prix. Te dwa wydarzenia świadczą, że miasto jest bardzo przychylne sportowi, siatkówce i tym przez duże, jaki małe „s” - zakończył Ryszard Ciężki.

Bilety na jeden dzień WGP we Włocławku kosztują od 10 do 25 złotych. Karnet na 3 dni to wydatek od 20 do 50 zł. Wejściówki można kupować za pośrednictwem strony ebilet.pl lub w salonach Empik.

Krzysztof Wypijewski

KW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.