Najpierw asfaltowy dywan, a potem głębokie wykopy

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartniak
Agnieszka Romanowicz

Najpierw asfaltowy dywan, a potem głębokie wykopy

Agnieszka Romanowicz

Trwają prace przy budowie nowej ulicy w Świeciu. Na pierwszy ogień poszła rozpoczęta w ubiegłym roku budowa, między ul. Cukrowników a Konopnickiej.

Przybędzie tam kolejna warstwa asfaltu. Elementem inwestycji jest też budowa kolejnego odcinka - aż do ul. Ciepłej. W tym roku mają być zamknięte prace ziemne, zwłaszcza zasypanie głębokiego wąwozu. Planowany termin zakończenia wszystkich robót wyznaczono na 30 września 2017 r. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Inwestycja pochłonie 3 mln 925 tys. zł.

W przyszłym roku ma też być nadana nazwa nowej ulicy. Decyzja jest w gestii Rady Miejskiej Świecie, ale mieszkańcy mogą mieć swoje propozycje. Dotąd padły: Rolników, Rolnicza, Wiejska i Potrzebna.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.