Najpiękniejsza witryna na Dzień Zakochanych należy do kwiaciarni

Czytaj dalej
Fot. Marek Wojciekiewicz
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Najpiękniejsza witryna na Dzień Zakochanych należy do kwiaciarni

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Dzień Zakochanych łączy także dwóch rywalizujących sąsiadów - Chełmno i Świecie. Walczą dalej, ale teraz w imię miłości.

Niezastąpiony punkt Dnia Zakochanych w Chełmnie to ogłoszenie wyników w konkursie na najpiękniejszą witrynę.

Wydarzenie ma walory łączące Chełmno ze Świeciem, sąsiadem zza Wisły, z którym zawsze rywalizowało. Tak było i tym razem, ale od lat to współzawodnictwo ma już serdeczny charakter.

Czytelnicy „Gazety Pomorskiej” po raz kolejny wybierali najpiękniejsze witryny sklepowe, przystrojone specjalnie z okazji imienin Walentego.

W Chełmnie w konkursie postanowiło wystartować trzynastu handlarzy, a w Świeciu ośmiu. Swoje głosy można było oddawać do 10 lutego. Ponad 1000 trafiło na konto kwiaciarni „Victioria” mieszczącej się przy ul. Młyńskiej w Chełmnie. Drugi był „Wir” przy ul. Grudziądzkiej - 710 głosów. Na ostatnim miejscu podium uplasował się kiosk Ruchu z chełmińskiego rynku - 384 głosy.

Za Wisłą plebiscyt cieszył się nieco mniejszą popularnością, choć rywalizacja była tu bardziej zacięta. Do końca walczono o laur zwycięzcy. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło pasmanterii, która zaprasza swych klientów do lokalu przy alei Jana Pawła II 6F.

Zaraz za nią znalazł się jeden z najstarszych sklepów z materiałami i damską odzieżą w Świeciu - „U Beni” z ulicy Klasztornej. Przypadły mu 463 głosy. Jako trzeci znalazł się punkt handlowy z sąsiedztwa - „Robótkowy raj” z ulicy Batorego. Na koncie miał 242 głosy.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.