Nagrodzeni za „Szansę” dla inności

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartniak
Agnieszka Romanowicz

Nagrodzeni za „Szansę” dla inności

Agnieszka Romanowicz

Przekazują rzetelną wiedzę o innych kulturach. Oswajają lęk przed innością. Ministerstwo Spraw Zagranicznych doceniło Zespół Szkół w Jeżewie.

Piątą edycję konkursu „Polska dla wszystkich”, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wygrał (w kategorii edukacja i dziennikarstwo) Zespół Szkół w Jeżewie.

16 października zorganizowali oni Festiwal Trzech Kultur pod nazwą „Szansa”, który poświęcili Ukraińcom, Kenijczykom i Syryjczykom układającym sobie życie w Polsce.

- Celem była promocja postawy wolnej od stereotypów, ksenofobii i rasizmu; oswajanie z innością, redukowanie lęku przed odmiennością przez przekazywanie wiedzy rzetelnej, wolnej od stereotypów i retoryki agresji - wyjaśnia Jolanta Piekarska, koordynatorka konkursu z ZS Jeżewo.

Konkurs „Polska dla wszystkich” adresowany jest do placówek i instytucji edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych w całej Polsce. W tym roku zgłosiło się 60 placówek. Szkoła w Jeżewie dostała w nagrodę 5 tys. zł.

Gratulujemy!

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.