Jan Szczutkowski

Nadal nie wiadomo, kto kupi sanatorium w Inowrocławiu

Do końca bieżącego roku na pewno nie poznamy nowego właściciela Szpitala Uzdrowiskowego „Energetyk”. Fot. Dominik Fijałkowski Do końca bieżącego roku na pewno nie poznamy nowego właściciela Szpitala Uzdrowiskowego „Energetyk”.
Jan Szczutkowski

Dalsze decyzje dotyczące przyszłości „Energetyka” zostaną podjęte w przyszłym roku - zapowiada enigmatycznie Enea.

W drugim kwartale tego roku inwestorzy otrzymali zaproszenie Grupy Kapitałowej Enea SA do negocjacji w sprawie kupna udziałów Szpitala Uzdrowiskowego„Energetyk” w Inowrocławiu.

Decyzja o sprzedaży „Energetyka”, zbudowanego przez nieistniejące Inowrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane w latach 70. ubiegłego wieku, a więc w okresie inwestycyjnego boomu w naszym uzdrowisku, wynika ze strategii korporacyjnej Enei. Jak nas informował Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei, spółka z Poznania będzie się koncentrować wyłącznie na podstawowej działalności, czyli produkcji i sprzedaży energii elektrycznej.

„Energetyk” dysponuje 310 miejscami. Specjalizuje się w rehabilitacji narządów ruchu ruchu i rehabilitacji kardiologicznej. Byliśmy przekonani, że w tym roku zostanie wyłoniony inwestor. Tym bardziej, że chętnych nie brakowało.

Nieoficjalnie mówiło się o dwóch poważnych oferentach z Inowrocławia i Ciechocinka - o spółce pracowniczej, której właścicielem jest Urszula Iwicka z sanatorium „Oaza” oraz o osobie związanej z branżą uzdrowiskową spoza naszego miasta, ale prowadzącą działalność biznesową w Inowrocławiu. Ostatnio gruchęła wieść, że o zakup sanatorium stara się również pewien bogaty rolnik z regionu.

Wiadomo, że do końca roku nie poznamy nowego właściciela. - Proces sprzedaży udziałów Szpitala Uzdrowiskowego „Energetyk” nie został jeszcze sfinalizowany. Dalsze decyzje, dotyczące przyszłości „Energetyka” zostaną podjęte w 2016 roku - informuje „Pomorską” Piotr Ludwiczak z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Enea SA.

Informacja jest dość enigmatyczna. Czyżby wynikała ona z faktu, że w Grupie Kapitałowej Enea szykują się zmiany w jej kierownictwie. Na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa przeczytaliśmy, że rada nadzorcza ogłosiła nabór na stanowiska prezesa i członków zarządu. Termin zgłoszeń kandydatów upływa 28 grudnia.

Coraz częściej słychać głosy, że rząd PiS, który wymienia kierownictwa w spółkach z udziałem Skarbu Państwa może wstrzymać działania prywatyzacyjne. Gdyby tak się stało, sanatorium „Energetyk” nadal pozostałoby w grupie Enea SA. Najbliższe miesiące powinny wiele wyjaśnić w tej kwestii.

Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.