Nad nagrodzonym niszczycielem czołgów pracowali inżynierowie z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/WZU
(DD)

Nad nagrodzonym niszczycielem czołgów pracowali inżynierowie z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu

(DD)

Inżynierowie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia mają duży wkład w to, że koncepcja nowego niszczyciela czołgów została nagrodzona podczas targów przemysłu obronnego, które odbyły się w Kielcach.

Nowy niszczyciel czołgów zaprezentowano na targach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zdobył on „Defendera”, prestiżową nagrodę kieleckiej imprezy.

Nagrodzoną koncepcję pojazdu opracowano w spółkach należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Podwozie przygotowano w Hucie Stalowa Wola, natomiast wyrzutnię w WZU.

Wyrzutnia jest obrotowa, wyposażona w osłony balistyczne oraz zaprojektowana tak, aby mogła współpracować z pociskami przeciwpancernymi różnych producentów. To zapewnia jej dużą uniwersalność. Nad jej przygotowaniem pracował specjalnie powołany w WZU zespół ekspertów i inżynierów.

Nagrody „Defender” są głównymi trofeami Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przyznawane są dla najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych produktów z branży. W tym roku do nagród tych producenci zgłosili ponad 80 propozycji. Przyznano 10 „Defenderów”.

(DD)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.