Nad nagrodzonym niszczycielem czołgów pracowali inżynierowie z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/WZU
(DD)

Nad nagrodzonym niszczycielem czołgów pracowali inżynierowie z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu

(DD)

Inżynierowie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia mają duży wkład w to, że koncepcja nowego niszczyciela czołgów została nagrodzona podczas targów przemysłu obronnego, które odbyły się w Kielcach.

Nowy niszczyciel czołgów zaprezentowano na targach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zdobył on „Defendera”, prestiżową nagrodę kieleckiej imprezy.

Nagrodzoną koncepcję pojazdu opracowano w spółkach należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Podwozie przygotowano w Hucie Stalowa Wola, natomiast wyrzutnię w WZU.

Wyrzutnia jest obrotowa, wyposażona w osłony balistyczne oraz zaprojektowana tak, aby mogła współpracować z pociskami przeciwpancernymi różnych producentów. To zapewnia jej dużą uniwersalność. Nad jej przygotowaniem pracował specjalnie powołany w WZU zespół ekspertów i inżynierów.

Nagrody „Defender” są głównymi trofeami Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przyznawane są dla najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych produktów z branży. W tym roku do nagród tych producenci zgłosili ponad 80 propozycji. Przyznano 10 „Defenderów”.

(DD)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.