Nabór do siódmej klasy dwujęzycznej. SP 17 w Bydgoszczy prowadzi rekrutację

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane przez SP 17
pio

Nabór do siódmej klasy dwujęzycznej. SP 17 w Bydgoszczy prowadzi rekrutację

pio

Mają po 12 czy 13 lat i szansę na to, żeby pójść do VII klasy dwujęzycznej, polsko-angielskiej. Nabór w Fordonie prowadzi Szkoła Podstawowa nr 17. W mieście są jeszcze trzy podobne podstawówki.

Uczniowie szóstych klas mogą od września uczyć się w dwujęzycznej siódmej klasie. - W naszym przypadku będzie to jedyna taka klasa w Fordonie - informuje Ewa Brożyńska-Kozanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. gen. Fieldorfa „Nila”. - W odróżnieniu od zwykłej klasy siódmej, realizowanych będzie pięć godzin języka angielskiego, a nie trzy.

Kadra z liceum

Nauczyciele z IX Liceum Ogólnokształcącego poprowadzą trzy godziny angielskiego, a kolejne dwie będą z nauczycielami z „siedemnastki”. Dwa przedmioty, czyli biologia i chemia, będą prowadzone po angielsku. - Naszym przyszłym uczniom oferujemy też udział w projektach międzynarodowych, m.in. eTwinning - dodaje pani dyrektor. - Będzie ponadto możliwość kontynuowania nauki w klasie z międzynarodową maturą we wspomnianym IX LO.

Rekrutacja do SP 17 trwa. Kto w bieżącym roku kończy szóstą klasę, a marzy mu się zostać anglistą, tłumaczem albo po prostu chce szybko biegle nauczyć się języka - może skorzystać. Jakie są warunki? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
pio

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.