Na Zazamczu we Włocławku będzie budowana nowa ulica

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudzinski
Małgorzata Goździalska

Na Zazamczu we Włocławku będzie budowana nowa ulica

Małgorzata Goździalska

Ta ulica ma przejąć ruch lokalny z drogi krajowej numer 91.

Aleja Królowej Jadwigi nie będzie przedłużana. Przynajmniej na razie. Wiceprezydent Magdalena Korpolak-Komorowska przyznaje, że władze miasta rozważały, czy budować drogę od ulicy Kruszyńskiej do Kaliskiej, która stanowiłaby przedłużenie alei, ale ostatecznie przeważyła koncepcja, żeby budowę rozpocząć z drugiej strony - od ulicy Toruńskiej.

Droga tylko dla ruchu lokalnego

Chodzi między innymi o to, żeby zmniejszyć ruch na drodze krajowej nr 91 i ulżyć mieszkańcom Zazamcza. Na razie ruch na krajowej nr 91 nie jest duży, ale gdy wprowadzone zostaną opłaty na autostradzie A-1, sytuacja się zmieni. I mieszkający przy ul. Toruńskiej to odczują. - Oczywiście, droga średnicowa, którą planujemy zbudować, będzie przeznaczona dla ruchu lokalnego, a nie tranzytowego i ciężarówek - podkreśla wiceprezydent Korpolak-Komorowska.

Start z inwestycją w przyszłym roku

Kiedy ta inwestycja rozpocznie się? Władze miasta planują z nią wystartować w roku przyszłym, a zakończyć w 2018 roku. Wiadomo też, że jest szansa na uzyskanie dofinansowania na tę inwestycję w urzędzie marszałkowskim w Toruniu w wysokości 9 milionów złotych. Bo budowany odcinek ma mieć kategorię drogi wojewódzkiej.

Ponieważ nowa droga ma przecinać linię kolejową, władze miasta wystąpiły do PKP o wyrażenie zgody na budowę wiaduktu nad torami. I jak się dowiedzieliśmy, PKP wstępnie taką zgodę wyraziły. W ramach tej inwestycji mają też być budowane dwa przejścia podziemne. Jak wyjaśnia wiceprezydent Korpo-lak-Komorowska chodzi o to, żeby uniknąć kolizji ze ścieżkami rowerowymi.

Od ulicy Toruńskiej do Obwodowej

Na razie władze miasta przymierzają się do ogłoszenia przetargu na dokumentację koszto-rysowo-projektową. Nowa droga ma połączyć ul. Toruńską z Wieniecką i umożliwić przejazd z Zazamcza na Południe przez ul. Obwodową.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.