Daniel Dreyer

Na zakupie rakiet Patriot skorzystają WZU w Grudziądzu oraz WZL nr 2 w Bydgoszczy

Na zakupie rakiet Patriot skorzystają WZU w Grudziądzu oraz WZL nr 2 w Bydgoszczy Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Dwie spółki z naszego regionu podpisały umowę z amerykańską firmą Lockheed Martin. Będą wśród firm realizujących umowę dotyczącą realizacji amerykańskich zobowiązań offsetowych.

W ramach programu „Wisła” Polska kupuje od Amerykanów system rakietowy Patriot: zestawy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe średniego zasięgu wraz z systemem dowodzenia.

Amerykanie natomiast zobowiązali się do realizacji tego zamówienia zatrudnić polskie firmy zbrojeniowe. Z pięcioma spółkami należącymi do konsorcjum Polska Grupa Zbrojeniowa umowy podpisała firma Lockheed Martin.

Amerykanie natomiast zobowiązali się do realizacji tego zamówienia zatrudnić polskie firmy zbrojeniowe. Skorzystają też firmy z naszego regionu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.