Na wyspie z gwiazdami. Don Vasylem i Pazurą

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Galasinski
Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Na wyspie z gwiazdami. Don Vasylem i Pazurą

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Znamy pełną listę artystów, którzy w ramach zbliżających się wiosenno-letnich koncertów zagrają w amfiteatrze w Łabiszynie.

Muzyczny cykl, 1 maja, zainauguruje jak zwykle Darek Nowicki. Tydzień później - 8 maja - w dobry humor wprawi nas kabaret OT.TO. W tym miesiącu wystąpią jeszcze: Damian Holecki (znany z anteny TVS - 15), zespół Dwa plus jeden (22) oraz Teatr Muzyczny z Poznania (29). Ostatni majowy koncert wpisze się w harmonogram i stylistykę Łabiszyńskich Spotkań z Historią. W koncercie pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” usłyszymy m.in. piosenki z okresu międzywojennego.

W pierwszą niedzielę czerwca zaprezentuje się Kapela Tyrolska (5), potem usłyszymy i zobaczymy: Elżbietę Adamiak - poezja śpiewana (12), Cezarego Pazurę - występ kabaretowy (19), Don Vasyla - muzyka romska (26).

3 lipca w amfiteatrze wystąpi Grażyna Brodzińska - operetka, musical, tydzień później zaprezentuje się znany z programu „Jaka to melodia” zespół Modesta Pastiche. Na 17 lipca zaplanowano koncert Anny Jurksztowicz, 24 lipca Mr Dexa - disco polo i 31 lipca szant w wykonaniu zespołu Majtki Bosmana.

Sierpniowe, muzyczne spotkania zainauguruje Mirek Jędrowski (szlagiery śląskie - 7). Dalej usłyszymy: Tercet czyli Kwartet (w składzie: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus i Wojciech Kaleta - 14), Retro Voice (21), Teatr Muzyczny z Poznania w repertuarze Anny Jantar (koncert pt. „Radość najpiękniejszych lat - 28).

Podczas trzech ostatnich koncertów we wrześniu zagrają z kolei: Tercet Egzotyczny (4), Saragozza Show (11) i Jumbo Africa (18).

Z ciekawostek. W tym roku elementem nowym i jednocześnie wzbogacającym wszystkie występy, będzie oświetlenie. Pełen pakiet oświetlenia kosztował gminę 30 tys. złotych.

Koszt występu zaproszonych zespołów i gwiazd to z kolei wydatek rzędu 180 tys. złotych. Tegoroczny repertuar, jak oświadczył burmistrz Ja- cek Idzi Kaczmarek, był konstruowany także na podstawie sugestii mieszkańców miasta i gminy.

Na koniec warto przypomnieć, że wszystkie koncerty na łabiszyńskiej wyspie będą darmowe.

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.