Na włocławskim Południu ruszyły powakacyjne remonty

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Andrzej Galczak

Na włocławskim Południu ruszyły powakacyjne remonty

Andrzej Galczak

Osiedle Południe, w porównaniu z pozostałymi, jest stosunkowo młode. Niektóre bloki wymagają jednak remontów.

- Mamy kilka budynków, gdzie wymieniane są rury, a w niektórych blokach remontujemy i odświeżamy klatki schodowe - mówi Krystyna Wachowska wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”. - Będziemy to robili w sześciu naszych budynkach.

Remonty klatek zostaną przeprowadzone w blokach przy ulicach: Moniuszki 2, Wieniawskiego 1, Broniewskiego 26a, Zbiegniewskiej 4 i Długiej 40.

Lokatorzy mają się wypowiedzieć

- Jesteśmy już po przetargu i remonty w tych budynkach właśnie się rozpoczynają - dodaje Krystyna Wachowska. - Jeszcze organizujemy zebrania i prowadzimy uzgodnienia z mieszkańcami dotyczące szczegółów remontów. Pytamy, czy chcą płytki, a może wskażą sposób pomalowania klatek.

Z większymi problemami będą musieli się zmierzyć mieszkańcy bloków, w których mają być wymieniane rury. Przetargi zostały już rozstrzygnięte. Niebawem ekipy remontowe wejdą do bloków przy ul. Wiejskiej 18, Fredry 16, Noakowskiego 57 i Broniewskiego 34.

Parkingi i instalacje przeciwpożarowe

- Wymiana pionów musi być ukończona do połowy grudnia - podkreśla wiceprezes. - Później są święta i nie możemy mieszkańców zostawić z bałaganem. Podobnie jest w przypadku remontów klatek schodowych.

W tym roku udało się SM „Po-łudnie” zorganizować kilka dodatkowych miejsc postojowych, które tylko w niewielkim stopniu poprawiają sytuację. Być może w przyszłym zostanie zagospodarowana potrzeby właścicieli samochodów część terenu na tzw. placu cyrkowym, który należy do spółdzielni.

W budynku przy ul. Fredry 6 założona zostanie instalacja przeciwpożarowa. To duży wydatek, ale konieczny ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Takie instalację będą montowane także w innych budynkach SM „Południe”.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.