Na włocławskich osiedlach będą nowe place zabaw

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński

Na włocławskich osiedlach będą nowe place zabaw

Tego typu inwestycje planuje nie tylko włocławski magistrat.

Młodsze dzieci uwielbiają te miejsca - place zabaw! Czy tego typu kąciki są przygotowane do pełni sezonu wiosenno-letniego, gdy kilkulatkowie najchętniej spędzają czas na powietrzu?

We Włocławku jest siedem miejskich placów zabaw:

- Przeglądy naszych placów zabaw odbywają się na bieżąco - informuje Aleksandra Bartoszewska, główny specjalista w biurze rzecznika prasowego Urzędu Miasta we Włocławku. I zapewnia, że usterki są usuwane tak szybko, jak jest to tylko możliwe. Wszak chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Czy będą nowe place zabaw w mieście? Wszystko na to wskazuje. Tego typu inwestycje planowane są w ramach budżetu obywatelskiego. Nowe miejsce zabaw ma powstać przy przedszkolu nr 13, na tak zwanym małym Południu. Ponadto w ramach budżetu obywatelskiego urządzony zostanie biblioteczny plac zabaw w Michelinie. A plac przy przedszkolu nr 32 na Południu zostanie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Do tego typu inwestycji przymierzają się również spółdzielnie mieszkaniowe. I tak na przykład Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe” planuje urządzenie nowego placu zabaw przy ul. Fredry.

Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa w ubiegłym roku oddała nowy plac zabaw na osiedlu Kazimierza Wielkiego. - W tym roku planujemy tylko ogrodzenie pięciu miejsc zabaw oraz zakup nowych urządzeń - mówi Leszek Szarzyński, zastępca prezesa Włocławskiej SM.

Czy osiedlowe place zabaw są już po wiosennych przeglądach? - Owszem, pozostała nam tylko wymiana piasku w piaskownicach - mówi Leszek Szarzyński.

Jak zapewnia Zbigniew Lewandowski, prezes SM „Południe”, gotowe są również place zabaw na tym osiedlu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.