Na trasie S5 stanie wiadukt i na pewno opóźni całą inwestycję

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Marek Weckwerth

Na trasie S5 stanie wiadukt i na pewno opóźni całą inwestycję

Marek Weckwerth

Wszystkie siedem odcinków trasy S5 z Nowych Marz do południowo-zachodniej granicy regionu miały być oddane do użytku do końca 2019 roku. Ale wykonawcy proszą o przedłużenie terminu.

- Jestem mocno zaniepokojony postępami prac na osielskim odcinku drogi S5, a konkretnie budową wiaduktu kolejowego w Maksymilianowie - mówi Andrzej Matusewicz, radny gminy Osielsko. - To ma być ogromna budowla inżynieryjna, a jak na razie nie widzę znaczących postępów. A mamy już prawie połowę 2018 roku. Rozmawialiśmy o tym podczas ostatniej sesji rady gminy. Pojawiły się bardzo zasadne obawy, że wiaduktu nie uda się oddać do użytku do końca 2019 roku, czyli wraz z ostatecznym terminem zakończenia budowy całej trasy ekspresowej. Ten wiadukt uda się oddać nie szybciej, jak w połowie 2020 roku.

Jak będzie można uznać budowę S5 za zakończoną, skoro nie będzie można przejechać przez torowiska w Maksymilianowie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.