Agnieszka Domka-Rybka

Na te wakacje pojedziemy na droższym baku niż rok temu

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami średnie ceny paliw w kraju spadały w poprzednim tygodniu od 3 do 5 groszy na litrze. Fot. Tomasz Czachorowski Zgodnie z naszymi oczekiwaniami średnie ceny paliw w kraju spadały w poprzednim tygodniu od 3 do 5 groszy na litrze.
Agnieszka Domka-Rybka

Dobra wiadomość dla kierowców: w tym tygodniu ceny za tankowanie spadną w porównaniu z ostatnimi tygodniami. Zła wiadomość: będzie o 10 - 19 procent drożej niż przed poprzednimi wakacjami.

- Ostatnio byłem na stacji paliw 16 czerwca. Tankowałem w Lotosie, za litr „95” płaciłem 5,02 zł. Będzie taniej?- pyta pan Józef z Bydgoszczy.

Czy ceny na stacjach spadną poniżej 5 złotych?

Bydgoszczanin zapłacił w Lotosie dokładnie mniej więcej tyle samo, ile w naszym regionie wynosi, według Polskiej IzbyPaliw Płynnych, średnia cena litra PB 95, bo to jest 5,03 zł. Tankujący PB 98 płacą 5,34 zł, oleju napędowego - 5 zł, LPG - 2,10 zł.
- Zgodnie z oczekiwaniami średnie ceny w kraju spadały w poprzednim tygodniu od 3 do 5 groszy na litrze - pociesza Urszula Cieślak z firmy monitorującej rynek paliw BM Reflex. - Tym samym została zahamowana utrzymująca się kilkanaście tygodni tendencja wzrostowa. Po obniżkach ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach wróciły do poziomu z połowy maja.

Paliwo grubo ponad 5 zł - na takie ceny musimy się przygotować również w innych województwach. Gdzie jest najtaniej? Czy ceny paliw spadną poniżej 5 zł? O szczegółach - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.