Na studia drugiego stopnia studenci zapisali się zdalnie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Marta Mikołajska

Na studia drugiego stopnia studenci zapisali się zdalnie

Marta Mikołajska

Z uwagi na epidemię w tym roku władze UTP zdecydowały się na przeprowadzenie rekrutacji na studia II stopnia w trybie zdalnym. Uruchomionych zostało 10 kierunków. Największym zainteresowaniem cieszyła się zootechnika na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt.

- Rekrutacja elektroniczna była dość łatwa do przeprowadzenia, ponieważ zdecydowana większość kandydatów na te studia to nasi tegoroczni absolwenci studiów I stopnia, więc ich dokumenty mamy w uczelni. W trakcie realizacji ostatniego semestru wielu z nich wyrażało chęć kontynuowania studiów, dlatego w UTP podjęliśmy decyzję o takiej formie rekrutacji – tłumaczy Franciszek Bromberek, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Trzystu nowych magistrantów

Podjęcie studiów magisterskich zadeklarowało 300 studentów na dziesięciu kierunkach: architektura, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, wzornictwo, informatyka stosowana, technologia chemiczna, technologia żywności i żywienia człowieka, rolnictwo, zootechnika, zarządzanie i inżynieria produkcji. Największą popularnością cieszyła się zootechnika na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt.

Jest to niewątpliwie sukces, a zebrane doświadczenia wpłyną na dostosowanie procedur rekrutacyjnych w nadchodzącej rekrutacji na studia I stopnia

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.