Na scenie w „Mechaniku” wystąpili soliści i zespoły

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Na scenie w „Mechaniku” wystąpili soliści i zespoły

Jolanta Młodecka

Z roku na rok Przegląd Szkół Ponadgimnazjalnych „King of the stage” w Radziejowie zyskuje na popularności, daje szansę na zaprezentowanie muzycznych talentów.

W Zespole Szkół Mechanicznych w piątej edycji Regionalnego Przeglądu Szkół Ponadgimnazjalnych „King of the stage” zaprezentowali się młodzi muzycy i wokaliści. Przyjechali do Radziejowa z Aleksandrowa Kujawskiego, Torunia, Nakła, Izbicy Kujawskiej, Lubrańca - soliści i zespoły muzyczne.

Organizatorzy, nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych - Anna Alwin i Zbigniew Kozłowski - za cel postawili sobie aktywizację muzyczną środowiska, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego oraz promocję twórczości uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad koncertem objęli: marszałek województwa Piotr Całbecki i starosta Jarosław Kołtuniak.

Przegląd „King of the stage” znakomicie wpisuje się w te muzyczne tradycje powiatu radziejowskiego, jako jeszcze jedna propozycja uatrakcyjnienia życia mieszkańcom.

Wykonawców oceniało jury w składzie: przewodnicząca - Beata Lipska, absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Łukasz Sylwestrzak i Dariusz Jaskrowski, nauczyciele Szkoły Muzycznej w Radziejowie oraz Tomasz Rozpędowski z zespołu „Malina Blues”. Wyniki przeglądu podamy w kolejnym wydaniu „Pomorskiej”.

Dodajmy, że przegląd ma też jeszcze inny, charytatywny cel - pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na pomoc dla potrzebujących uczniów.

Koncert finałowy był radosnym akcentem kończącym przegląd, wszyscy bawili się świetnie, zarówno na scenie, jak i na widowni.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.