Na remont czekają: parking i budynki przy szpitalu

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Na remont czekają: parking i budynki przy szpitalu

Katarzyna Pomianowska

Za zmodernizowanym szpitalem (na terenie obiektu) parkować można m.in. pod lądowiskiem dla helikopterów i w wyznaczonych miejscach.

- Od kiedy pamiętam zostawiałem auto na parkingu po drugiej stronie - mówi nasz Czytelnik. - Od lat jest zaniedbany, dziurawy. Będzie naprawiony?

Zapytaliśmy podczas konferencji w szpitalu. - Obecnie mamy miejsca na 250 samochodów, w szpitalu pracuje ok. 370 osób - mówi Jędrzej Tomella z brodnickiego starostwa, odpowiedzialny m.in. za inwestycję w szpitalu. Zapewnia, że rozumie doskonale sytuacje kierowców: - Niech tylko połowa pracowników szpitala przyjedzie samochodami i parking jest już zajęty, a potrzebne są też miejsca dla pacjentów, odwiedzających.

Choć wokół szpitala jest sporo wolnego miejsca - jak zapewniają w powiecie - jest ono już rozplanowane i nie można go przeznaczyć na parking. - Z tego, co wiem starosta podjął rozmowy z burmistrzem w sprawie dziurawego parkingu na przeciwko szpitala. - Rozmowy toczą się już ok. 2,5 roku. Moglibyśmy zrobić 45 miejsc parkingowych. Mamy nadzieję, że uda nam się w miarę szybko sfinalizować kwestię wymiany gruntów.

Co na to starosta? - Nie chciałbym się wypowiadać za burmistrza, z którym bardzo dobrze nam się współpracuje, tym bardziej, że miasto bardzo wspiera inwestycję szpitalną - mówi Piotr Boiński i wskazuje: - Pozwólcie nam porozmawiać, mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć kompromis.

Zapytaliśmy, co z budynkiem ratownictwa medycznego, czy będzie wyremontowany, dostosowany do pozostałej zmodernizowanej części szpitala? - Wykorzystujemy możliwości, które stworzyło ministerstwo infrastruktury i środowiska, w oparciu o program który będzie prowadziło rozpoczęliśmy działania w kierunku rozbudowy ratownictwa - mówi Dariusz Szczepański, dyrektor szpitala. - Budynek będzie nawiązywał wyglądem do szpitala. Jego sercem są miejsca utrzymania samochodów - muszą spełniać odpowiednie standardy. Musi to być miejsce wychłodzone latem i ogrzane zimą. Do tego potrzebne są miejsca socjalne dla pracowników.

Zapewnił nas, że przygotowany jest już projekt remontu. Opiewa na ok. 1 mln 900 tys. złotych (w całości). 30 marca złożono go do ministerstwa.

- Oczekujemy na decyzję o przyznaniu środków. Jeśli nie zostaną przyznane - będziemy poszukiwali innych źródeł finansowania - mówi szef placówki.

Po wyremontowaniu budynku ratownictwa, do zrobienia pozostaną jeszcze budynki prosektorium i poradni, gdzie wykonywane są szczepienia.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.