Andrzej Galczak

Na przystankach pojawią się tablice informujące o rzeczywistym czasie przyjazdu

Z ziemi na razie wystają kable. Niebawem zostaną podłączone do monitorów Fot. Andrzej Galczak Z ziemi na razie wystają kable. Niebawem zostaną podłączone do monitorów
Andrzej Galczak

W pierwszym kwartale przyszłego roku we Włocławku na przystankach MPK pojawią się monitory, na których m.in. wyświetlane będą informacje za ile minut przyjedzie oczekiwany autobus.

Wzorem wielu już innych miast w Polsce także Włocławek będzie miał nowoczesny Inteligentny System Transportu. Z pewnością się przyda i ułatwi pasażerom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na bieżąco orientować się za ile minut przyjedzie autobus. Podchodząc na przystanek, na którym zainstalowany będzie monitor IST będziemy wiedzieli, że na przykład autobus danej linii przyjedzie za dwie minuty.

Na monitorach umieszczonych obok przystanków wyświetlane będą rzeczywiste czasy przyjazdu autobusu na przystanek, a nie te z rozkładu, bowiem one mogą się różnić. Autobus czasem utknie w korku lub z innych przyczyn się spóźni i to też będzie uwzględniane w wyświetlanej informacji.

Zaplanowano instalację 22 tablic dynamicznej informacji przystankowej. Gdzie się pojawią? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.