Na postoju taksówek wielkie zamieszanie

Czytaj dalej
Fot. Przemek Decker
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Na postoju taksówek wielkie zamieszanie

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Kierowcy w Grudziądzu nie znający przepisów zajmują miejsca taryf, taksówkarze się wściekają, a strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty.

Nieszczęsny postój taksówek znajduje się po prawej stronie ul. Wybickiego patrząc w stronę os. Tarpno, po drugiej stronie „kartoflaka”. Są dni, kiedy strażnicy miejscy interweniują tutaj kilka razy. Powód zawsze jest ten sam: ktoś zostawił auto w miejscu przeznaczonym dla taksówek i dla taksówek miejsca brakuje.

Kierowców, którzy zachowują się w ten sposób, w błąd wprowadza znak pionowy z przekreślonym czerwonym paskiem napisem : „Taxi”. Widząc taki znak są pewni, że za nim rozpoczyna się zwyczajny parking, a nie przeznaczony dla taksówek.

- To oznakowanie jest godne z przepisami - mówi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. Dlatego... - Odkąd powstał w tym miejscu postój taksówek, kierowcom nie stosujących się do znaków, wystawiliśmy kilka mandatów i kilkadziesiąt upomnień - mówi Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej.

Taksówkarze mając dosyć tego zamieszania wystąpili do urzędników o uporządkowanie sytuacji. - Zapewnili nas, że miejsca przeznaczone dla taksówek zostaną oznaczone białą farbą - mówi Krzysztof Palczewski, prezes stowarzyszenia taksówkarzy „Tele-taxi”.

Tak się stanie? - Tak. Myślę, że takie oznakowanie poziome zostanie wykonane wiosną - mówi Jarosław Murgała.

Nieszczęsny postój powstał w ramach modernizacji torowiska tramwajowego. Wcześniej taksówki parkowały po drugiej stronie ulicy, na „kartoflaku”.

Taksówkarze twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wrócić do sytuacji sprzed remontu torowiska. - Nie bierzemy pod uwagę takiego rozwiązania - ucina Jarosław Murgała.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.