Na Południu zaczął się już sezon remontowy

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Na Południu zaczął się już sezon remontowy

Małgorzata Goździalska

W czterech blokach we Włocławku prowadzone są remonty klatek schodowych.

To będą duże remonty! I uciążliwe. Ale konieczne. Chodzi o wymianę wysłużonej instalacji wodno-kanalizacyjnej i modernizację sieci gazowej. Te prace przewidziane są w ponad 20. bokach na osiedlu Południe, między innymi przy ulicy Skarżyńskiego 1, 2, 3, ul. Broniewskiego 26 i 30, ul. Fredry 2, ul. Noakowskiego 59, ul. Kaliskiej 96 i 106, ul. Kolskiej 8 i 14.

Ponadto w tym roku kontynuowana będzie wymiana do-ciepleń w kilku budynkach - m.in. przy ul. Gałczyńskiego 13 i 15, ul. Sienkiewicza 14. - Chodzi o docieplenia wykonywane w starej technologii z wykorzystaniem płyt wióro-cementowych - tłumaczy Zbigniew Lewandowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”. - Te płyty ulegają biodegradacji. I mieszkańcy zgłaszają, że są alergogenne.

W 12. blokach do remontu pójdą także klatki schodowe. W czterech blokach, m.in. przy ul. Planty2/4 oraz ul. Gniazd-dowskiego 2 te remonty już się rozpoczęły. Kładzione są m.in. płytki przy wejściu i w pasie na ścianach. W wieżowcach przy ul. Wiejskiej 18, 20 oraz przy ul. Arentowicza 6 spółdzielnia zaplanowała poszerzenie traktu wejściowego. Po co? - Żeby można było zamontować platformę dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnia prezes Lewandowski. I dodaje: - Do tej pory nie mieliśmy takiej możliwości, bo było za wąsko. Kosztem jednak wejścia do piwnicy i zmniejszenia grubości ściany stworzona zostanie dogodna przestrzeń dla zamontowania platformy.

Z mniejszych prac remontowych, które są przewidziane na ten rok, władze spółdzielni wymieniają m.in. położenie nowej nawierzchni na jezdni przy ul. Broniewskiego 32 i 34 oraz przy ulicy Zbiegniewskiej 2.

Będą też budowane nowe miejsca parkingowe. Między innymi przy bloku przy ul. Fredry 12 powstaną cztery miejsca.

- Niestety, na razie nie mamy możliwości budowy większej liczby miejsc dla aut - dodaje prezes Zbigniew Lewandowski.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.