Andrzej Galczak

Na Południu we Włocławku ruszają remonty: wymiana rur, remont pergoli...

Na Południu we Włocławku ruszają remonty: wymiana rur, remont pergoli... Fot. Andrzej Galczak
Andrzej Galczak

Na osiedlu Południe w tym roku w 15 blokach wymienią rury wodno-kanalizacyjne. Remontowane będą też klatki schodowe, a na najstarsze elewacje położony zostanie styropian.

Najważniejszym zadaniem na ten rok, jakie zamierza zrealizować zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” jest wymiana rur wodno-kanalizacyjnych. Dotyczy to 15 budynków, a koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 4 mln złotych.

- Jest to z pewnością uciążliwe dla mieszkańców, ale staramy się żeby w poszczególnych pionach zostało to przeprowadzone w ciągu jednego dnia - mówi Zbigniew Lewandowski, prezes SM „Południe”. - Wody w mieszkaniach nie będzie więc od rana do godzin popołudniowych. W tym przypadku, gdy rury stalowe zostaną zastąpione plastikowymi, będziemy musieli wykonać dodatkowe uziemienia instalacji gazowej. Koniecznym jest też wykonanie nawodnionych instalacji przeciwpożarowych. W tym roku zrobimy to w trzech wysokich budynkach.

Dotychczas takie instalacje na osiedlu Południe zostały wykonane w dwóch budynkach, a do 2025 r. muszą być zrobione we wszystkich. Ważnym zadaniem jest też termo-modernizacja.

Na co jeszcze w ramach remontów i inwestycji mogą liczyć mieszkańcy tego osiedla? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.