Marcin Łada

Na parkietach NBA

Marcin Łada

Marcin Gortat i jego Washington Wizards pokonali Houston Rockets 123:122. Nas najbardziej cieszy bardzo solidny występ gracza znad Wisły.

Marcin Gortat i jego Washington Wizards pokonali Houston Rockets 123:122. Nas najbardziej cieszy bardzo solidny występ gracza znad Wisły. Polski jedynak w NBA zaliczył ważną serię przy stanie 116:110 dla przeciwników i ustrzelił cztery punkty z rzędu. Gortat spędził na parkiecie 27 minut, zdobył 13 punktów i zebrał 11 piłek. Nasz wieżowiec trafił wszystkie cztery próby z gry, a także 5 na 7 rzutów wolnych. Najskuteczniejsi wśród miejscowych: John Wall - 19 pkt, 8 zb. i 13 asyst oraz Ramon Sessions - 17 pkt. Czołowy gracz pokonanych: James Harden - 40 pkt. (12/20 z gry, 6/9 za 3, 10/10 za 1), 7 zb., 11 as.

Bardzo ciekawie było w pojedynku Golden State Warriors ze słabiutką Philadelphią 76. Przeszło 20 „oczek” różnicy na korzyść mistrzów po pierwszej połowie sugerowało, że w tym spotkaniu nic już się nie stanie. A jednak! Goście wykorzystali rozluźnienie rywali i po remisowej kwarcie numer trzy doprowadzili do bardzo nerwowej końcówki. Harrison Barnes rzucił za trzy w ostatniej sekundzie, kiedy zegar wskazywał 105:105 i uratował skórę „Wojownikom”. Takiego scenariusza nie napisałby nawet wybitny wirtuoz pióra i reżyser filmów grozy.

Wyniki piątkowych spotkań:

Wyniki sobotnich meczów:

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.