Na osiedlu JAR w Toruniu chcą więcej kursów 12-tki [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(jwn)

Na osiedlu JAR w Toruniu chcą więcej kursów 12-tki [zdjęcia]

(jwn)

„Dziesiątka” pojedzie do ronda. Szykują się zmiany w rozkładach jazdy w Toruniu.

Pan Andrzej wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka przy ul. Watzenrodego. Rodzina ma jeden samochód, który musi wystarczyć na potrzeby wszystkich jej członków, bo - jak twierdzi Czytelnik - komunikacja miejska w tej części Torunia nie funkcjonuje.

- Już dawno miasto obiecało przedłużyć linię 10, 20 lub 11 w te okolice, by dojazd do centrum był prostszy. Nic takiego się jednak nie zdarzyło. W sąsiedztwie JAR-u kursuje tylko linia 12, jej przystanek jest daleko, a autobusy jeżdżą jedynie co pół godziny. Obiecano także zwiększyć częstotliwość ich kursowania, ale na obietnicach się skończyło - denerwuje się pan Andrzej. Mieszkańcy osiedla, gdzie wciąż trwają inwestycje, są rozczarowani rzeczywistością.

- Mieliśmy być najprężniej rozwijającym się fragmentem Torunia. Miało powstać przedszkole, szkoła, sklepy, punkty usługowe, a nawet kościół. Tymczasem bez samochodu ciężko dojechać na starówkę - mówi Katarzyna Lipka, inna Czytelniczka. Mieszkańcy zżymają się też na wybudowaną przy ul. Traktorowej zatokę autobusową, która dotąd nie jest wykorzystywana. Uważają, że miasto o nich zapomniało. O tę sprawę zapytaliśmy w Wydziale Gospodarki Komunalnej, który odpowiada m.in. za komunikację miejską.

- Miasto w bieżącym roku planuje przedłużyć linię autobusową nr 10 do tymczasowej pętli autobusowej przy ul. Watzenrodego. Obecnie trwają roboty drogowe polegające m.in. na budowie łącznika ul. Watzenrodego od ronda przy ul. Ugory. Wykonana zostanie również tymczasowa pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ulic Watzenrodego i Hubego. Termin zakończenia prac określony został na 30 czerwca - tłumaczy Marcin Kowallek, dyrektor WGK. - Jednocześnie w związku z wnioskami mieszkańców i dla polepszenia komunikacji prężnie rozwijającego się osiedla mieszkaniowego, już od 1 marca autobusy linii nr 10 pojadą na wydłużonej trasie do przystanku przy rondzie u zbiegu ulic Ugory i Watzenrodego. W związku z tym zmianie ulegną rozkłady jazdy zarówno linii 10, jak i związanej z nią linii nr 20.

Tu warto przypomnieć, że cały JAR, czyli objęty miejskim planem zagospodarowania przestrzennego teren po jednostce armii radzieckiej, w obrębie ul. Grudziądzkiej, Polnej i Ugory, ma około 417 ha.

(JWN)

(jwn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.