Marek Weckwerth

Na nadrzecznych wałach nie będzie można budować dróg rowerowych?

Na nadrzecznych wałach nie będzie można budować dróg rowerowych?
Marek Weckwerth

Koroną wałów przeciwpowodziowych poprowadzono odcinki Wiślanej Trasy Rowerowej. W naszym regionie na prawym brzegu rzeki trasa mierzy 212 kilometrów, a na lewym 238. W ostatnich latach z funduszy unijnych wybudowano około 700 km ścieżek rowerowych

Nowe Prawo wodne, które zacznie obowiązywać 1 stycznia 2018 roku, umożliwi kontynuowanie rozpoczętych już budów dróg rowerowych na wałach przeciwpowodziowych, jak również nowe inwestycje - zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Środowiska. Aby kontynuować budowę rozpoczętą przed 1 stycznia 2018 roku, marszałkowie województw będą musieli zawrzeć z „Wodami Polskimi” umowy na dzierżawę korony wału na cele drogi rowerowej, a także - w dalszej perspektywie - na zarządzanie taką drogą.

W ostatnich latach z funduszy unijnych wybudowano około 700 km ścieżek rowerowych. Co jeszcze zmieni się w naszym regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.